About Site

PPM Günlüğüne Hoş Geldiniz.

Amaç ve Fayda:

PPM (Project and Portfolio Management) konsepti bir çok yazılım firması tarafından yorumlanmıştır. Bu ürünler hakkında teknik danışman, çözüm mimarı ve proje yöneticisi  olarak çalışan bir çok hizmet sağlayıcı dışında, bu ürünlerden veya hizmetlerden faydalanan gerek teknik gerekse üst düzey yönetici olan birçok IT/IS çalışanı mevcut. Bu guruplar, müşterinin isterlerinin kullanılan PPM aracının yetkinlikleri dahilinde nasıl çözümleneceği ve bu isterlere ek olarak daha ne gibi faydaları getireceği konuları üzerinde kafa yormaktalardır.

Amacımız PPM konsepti ile ilgili tüm IT/IS çalışanlarının (Müşteri, Hizmet Sağlayan, Üretici Firma) başta yaşadıkları deneyimleri, edindikleri en iyi pratikleri, çözüm önerilerini, futurist düşüncelerini bu ortamda forum yapısında değil blog mantığı altında toplamaktır. PPM hakkında yol gösterici, yönlendirici, bilgilendirici bir bilgi kaynağınıinşa etmektir.

Bu amacın kaçınılmaz faydalı sonuçları da elbette olmacaktır. Bloga aktarılan her bilgi için kullanıcılar deneyim puanı almaktadır. Yazarlar; isimlerini, yaşadıkları deneyimleri, bilgi düzeylerini ve konsept ile ilgili fikir olgunluklarını tüm dünya ile paylaşılmış olacaklar. Blog, PPM konsepti hakkında kendine güvenenlerin, kendini ispatlamak isteyenlerin show case’i haline geşecektir.

Kapsam ve İçarik:

Katılımcılar PPM konsepti ile ilgili tüm IT/IS çalışanları (Müşteri, Hizmet Sağlayan, Üretici Firma) olabilir.

İçerik olarak, PPM dünyasına ait araç bağımsız çözümler, araç yetkinlikleri kapsamında çözümler, PPM’in getirileri/götürüleri, PPM araçlarının bilinmeyen yönleri (low level config, customizations). Teknik bilgi girişinde ciddi kısıtlama olmasına karşın; bilinmeyen veya çok aranılan anacak araçların desteklemediği yetkinliklerin sağlanması düzeyinde teknik bilgi girişi özellikle Müşterilere büyük gayda sağlayacağı düşünülerek blog’da yer verilmeye uygun görülmüştür.

Blogun PPM dünyası için faydalı olmasını dilerim.

Saygılarımla

Celil Çiynekli
PPMGunlugu.com & PPMDiary.com Kurucusu
director@ppmgunlugu.com
director@ppmdiary.com

Leave a Reply

Skip to toolbar